г. Киев,
ул. Бассейная,
9-Г, оф. 24

Знання української мови сьогодні є необхідністю для професіоналів різних галузей. Втім далеко не всі спеціалісти можуть пишатися вільним володінням українською. Хтось має труднощі з усним мовленням і соромиться спілкуватися, щоб не виглядати кумедно. Для когось проблемою є листування та оформлення документації.

Крім цього, є фахівці, що знають українську на достатньому рівні, але хочуть удосконалити певну навичку (як-от публічне мовлення) чи детальніше освоїти спеціальну термінологію. Розуміючи потреби таких людей в ефективному навчанні, команда Golden Staff Study створила дієві програми для вдосконалення української мови.

Поштовхом до створення корпоративних курсів стали запити від клієнтів ‒ великих українських і міжнародних компаній. Викладачі проаналізували, які саме мовні навички працівників потребують додаткового вдосконалення, і розробили програми, що якнайкраще відповідають потребам замовників. Таким чином було створено два основні курси ‒ «Ділова українська мова» і «Співуча українська мова».

«Ділова українська мова» ‒ для грамотності і не тільки

Цей курс орієнтовано на людей, які хочуть використовувати українську мову для ділового спілкування ‒ і писемного, і усного. Заняття поєднують теоретичний і практичний матеріал. Слухачі вивчають фахову термінологію потрібної галузі, вчаться працювати з типовими для їхньої посади документами. А ще ‒ аналізують поширені помилки, вчаться правильно вживати слова та граматичні конструкції. Результатом проходження курсу є удосконалення мовних навичок у певній професійній галузі та підвищення загального рівня володіння українською мовою.

«Співуча українська мова» ‒ для ідеальної вимови

Цей курс створено для тих, хто хоче поліпшити усне мовлення та вимову. Для цього викладачі курсів пропонують максимум практики під час занять. У програмі близько 40 типів різноманітних вправ на вироблення чіткої дикції та правильної артикуляції всіх звуків. Крім того, студенти навчаються правильно дихати при мовленні та інтонувати фрази. Здобуті протягом курсу знання та вміння допоможуть почуватися впевненіше під час промов, впливати на слухачів, створювати позитивне враження.

Етапи навчання

Особливість цих корпоративних курсів полягає у тому, що вони максимально орієнтовані на студентів. Тобто викладачі пропонують вивчати саме той матеріал, який справді знадобиться працівникам під час роботи та найбільш відповідатиме їхнім потребам. Такий підхід дає можливість отримати найкращий результат у короткі терміни.

Для досягнення мети програму поділяють на декілька етапів.

1. Початкове оцінювання знань
Для адаптування програми до потреб слухачів викладач на першому занятті визначає рівень володіння українською мовою кожного студента. Це дозволяє надалі підбирати завдання відповідного ступеня складності. Крім того, якщо студенти мають різний рівень підготовки, може бути сформовано декілька груп. Таким чином кожен учасник здобуде саме ті знання, яких потребує.

2. Розробка унікальної програми
Вживання української мови в різних сферах і навіть у різних компаніях має свої особливості. Тому, формуючи практичні завдання, викладачі курсів ретельно досліджують, у яких ситуаціях їхні студенти використовують українську мову.

Наприклад, якщо посадові функції слухачів включають регулярне листування з партнерами, додаткову увагу буде приділено темі оформлення ділової кореспонденції. Студенти матимуть практику з тими самими листами, які пишуть регулярно, але подивляться на них з іншого боку ‒ мовного. Зокрема відшукають непомічені помилки, вдосконалять структуру речень та самого листа.

Такі знання допоможуть не лише поліпшити грамотність (а отже, професійний імідж), а й справлятися з написанням листів швидше. Це стосується також будь-якого виду документації, з якою щоденно мають справу працівники різних сфер діяльності. Це можуть бути фінансові звіти, заяви, технічна документація тощо.

Крім того, кожна група отримує спеціальний словничок термінів. У ньому ‒ слова, найчастіше вживані в певній сфері, специфічні терміни, а також слова та граматичні конструкції, в яких найчастіше роблять помилки.

3. Вибір формату навчання
Кожен студент має можливість обрати зручний формат навчання. Всього їх три:

  • курси близько з 12 занять, тривалість заняття ‒ 60 або 90 хвилин;
  • навчання у форматі кількаденних тренінгів, заняття тривають до 6 годин;
  • семінар ‒ формат, розрахований на групи від 10 людей, передбачає 15-16 занять тривалістю по 60 хвилин.

Загалом же кількість занять, їхню тривалість, кількість людей у групі можна варіювати залежно від побажань замовника. За потреби програми подаються у скороченому вигляді. Самі ж заняття можливі в будь-який зручний для клієнта час у зручному для нього місці.

4. Відстежування результатів навчання онлайн
Компанія-замовник може стежити за навчальним прогресом своїх працівників за допомогою онлайн-платформи. Там буде розміщено актуальну інформацію про кількість відвідувань занять, активність та успіхи кожного учасника курсу. Самі студенти також мають можливість переглядати дані про перебіг навчання та свої оцінки.

5. Фінальний тест, видача сертифікатів, відгуки
Останнім етапом навчання є проведення фінального тесту, який покаже, якого результату досягли слухачі. Це допомагає підсумувати пройдений матеріал і об’єктивно оцінити докладені зусилля. Після цього всі учасники отримують сертифікати про проходження курсу. І насамкінець, слухачів просять написати свої враження про курс: що було корисно і які моменти варто поліпшити, чи відповідає результат очікуванням. Ця інформація допоможе зробити програми ще краще ‒ актуальними, ефективними, досконалими.

Отже, до вишуканої і професійної української всього кілька кроків. Зацікавленим у навчанні потрібно:

  1. Проаналізувати свої потреби у використанні української мови і вибрати відповідний курс.
  2. Обрати формат, у якому буде зручно навчатися, і скласти графік занять.
  3. Отримати від навчання максимум знань і задоволення. По завершенню курсу можна пишатися своєю українською!

Замовити корпоративне навчання на курсах від Golden Staff Study можна на офіційному сайті компанії.

Джерело: prohr.rabota.ua